Kontinents.lv

Grāmatas apskate

Nāves inspektors
Par grāmatu:

No angļu valodas tulkojis Uldis Šēns, vāka dizains Artūrs Zariņš, 448 lpp.

 

Ir 1855. gads, plosās Krimas karš. Britu komandieru nekompetence izraisa valdības krišanu. Impērija ir sašūpojusies.

 

Šajā trauksmainajā laikā dzīvo Tomass de Kvinsijs, pazīstams arī kā Opija lietotājs, – viena no Viktorijas laikmeta Anglijas slavenākajām un spožākajām personībām. Kopā ar nevaldāmo meitu Emiliju un sabiedrotajiem no Skotlendjarda –detektīviem Raienu un Bekeru – Tomass de Kvinsijs saduras ar ienaidnieku, kas apdraud nācijas sirdi.

Grāmatā Nāves inspektors izmantoti fakti par reāliem atentātiem pret karalieni Viktoriju, tos reibinošā stilā savijot ar izdomājumiem un sniedzot spilgtu ieskatu strauji pulsējošajā Viktorijas laikmeta Anglijā.

Tomasa de Kvinsija gaitām var ar aizrautību sekot Deivida Morela romānā Slepkavība kā smalkā māksla.

Kolosāla izklaide katrā brīnišķīgajā pagriezienā un pavērsienā. .. De Kvinsijs ir ekscentrisks Šerloka Holmsa līdzinieks, kuram nešaubīdamies var noticēt ikviens. Varena formula ar īstām šausmām un aizraujošu mistēriju, ko papildina dziļi un pedantiski izpētītas detaļas par Viktorijas laikmeta dzīvi un uzskatiem.

Kirkus Reviews 

Lieliski, meistarīgi… Edgars Alans Po ieviesa moderno detektīvstāstu, savukārt Deivids Morels to ir uzspodrinājis no jauna. Viņš trillera rakstīšanu ir pārvērtis par Mocarta cienīgu skaņdarbu, un grāmatai „Nāves inspektors” piemīt ideāls tonis un skanējums. Īsts maestro, kas perfekti pārvalda nevis diriģenta nūjiņu, bet tastatūru.

Džons Lends, Providence Journal

Mūsdienu spriedzes romānu tēvs Deivids Morels ir sarakstījis vairāk nekā trīsdesmit bestsellerus un ir zināms kā pasaulslavenā tēla Rembo radītājs. Autors ir ticis nominēts Edgar, Anthony un Macavity balvām un trīs reizes saņēmis Šausmu romānu rakstnieku asociācijas dāvāto ievērojamo Stokera balvu. Viņa darbi ir tulkoti vairāk nekā četrdesmit valodās. Latvijā zināmākie darbi: Rozes un Akmens brālība, Uz naža asmens.

  • 10.46 €


Gads: 2015
ISBN: 978-9984-35-797-3
Lpps: 448

Apgāda "Kontinents"
Reitings (5)


Tava balss:
Pēdejas Atsauksmes
Pagaidam nav atsauksmes
Atstāt Atsauksmi

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs pagaidām ir tukšs!

Atsauksme

Sieviete spogulī
Sieviete spogulī Rebeka Džeimsa reitings
Līga

Šī grāmata ir satriecoša! ‘’Sieviete spogulī’’, pēc izlasīšanas, pilnīgi noteikti iekļaujas manu grāmatu topa augšgalā. Man patika gan laiks, kurā norisinās romāna notikumi, gan pati sižeta līnija. Ja man būtu jāraksturo, kāda žanra šis romāns ir, es teiktu, ka tas ir trilleris ar šausmu filmas elementiem. Dažbrīd man šķita, ka bailīgie momenti ir aprakstīti tik dzīvi, ka šķiet, es pati esmu klāt un piedalos romāna darbībā. Domāju, ka tas ir autores atzīstams talants likt lasītājam sajust šo klātesamības efektu. Romāna galvenā darbība risinās Vinterbornas namā, kura, es atļaušos bilst, ir grāmatas galvenā varone, jo ap to saistās visu varoņu dzīves. Neparastas gleznas, kurās mainās uzgleznotie tēli, pēkšņi skrāpējumi uz kakla bez īpaša izskaidrojuma, noslēpumains spogulis, kas tiek slēpts aiz aizslēgtām durvīm – tas viss un vēl daudz kas cits liek sajust intrigu un noslēpumu, kas vijas cauri visam romānam. Arī grāmatas atrisinājums ir negaidīts un liek pasmaidīt, jo ir skaidrs, ka nekas nebūt, pat ne tuvu, nav beidzies... Lai arī šis ir trilleris, es tomēr gribētu arī atzīmēt to, kas tas arī ir neparasts mīlasstāsts. Tas ir stāsts par slēptu mīlestību starp Vinterbornas saimnieku un viņa jauno guvernanti.Tas ir stāsts par tā laika principiem, kas neļāva ļauties mīlestībai, tā vietā to slēpjot, otram nodarot pāri. Katram tēlam šajā romānā ir sava vieta. Pat Vinterbronas saimnieka meitai ir nozīmīga loma saimnieka un jaunās guvernantes mīlasstāstā. Man patika, ka romānam cauri vijās divi atsevišķi stāsti – viens par 20. gadsimta Vinterbronas namu un tā saimnieku. Un tajā pašā laikā mūsdienas, kur varam iepazīties ar Vinterbronas nama mantinieci, kura mēģina atšifrēt šī nama noslēpumu un lāstu. Kopumā, grāmata ir piemērota karstām vasaras dienām, lasot to pludmalē un aizmirstot par visu apkārtējo. Grāmatu iesaku trilleru un neparastu mīlasstāstu cienītājiem.

Partneri