Lasītāja Ieva Drzodova dalās iespaidos par izlasīto romānu :)
------
Mazliet no dzīves putukrējuma ir pelnījis katrs.
Gribējās zināt, par ko ir jaunākais Adeles Pārksas romāns. Līdz šim lasītais ir sagādājis patīkamus pārsteigumus, tāpēc atpūšoties centos lasīt šo romānu.
Negāja viegli. Lai tiktu cauri garam jo garam situācijas ievadam, daudz reižu aizmigu ar grāmatu uz vēdera, jo lasu pēc darba - lai atpūstos.
Tātad - ne visai bagāta vidusmēra ģimene Lielbritānijā nejauši uzmin vajadzīgos skaitļus iknedēļas loterijā, un laimē gandrīz 18 miljonus vajadzīgas, kārotas un brīvību sološas naudas. Viņiem ir draugi, kuri līdz šim katru nedēļu ir piedalījušies loterijā, taču šoreiz atteikušies, pasludinot visu šo ņemšanos par provinciāli smieklīgu.
Tiklīdz nauda ir ieripojusi ģimenes kontā, sākas apsolītās zemes piepildījums. Notiek viss, tikai ne tas, ko viņi bija gaidījuši. Ģimene nonāk nepieredzētā situācijā - naudas papilnam, un tai līdzi skaudība, iekāre, alkatība, strīdi, vērtību neizvērtēšana, sociālā atstumtība un apdraudējums... pilna gamma ekstrēma, laimētāju dzīves aspekti, par kuriem reti iedomājas, kad sapņo par lielo piķi.
Neticami, cik viegli ir samainīt sīknaudā tās vērtības, kuras tiek pieminētas līdz nāve mūs šķirs, un citās svinīgās situācijās.
Romānu par baudāmu piedzivojumu padara Dinas Kārkliņas tulkojums un autores maniere beigās izspēlēt aiztaupīto kārti, sametot lasītāja priekšstatus čupā un pieliekot beigu interpunkcijas zīmi, kas ne vienmēr ir punkts. Arī šajā romānā beigu risinājums tika izspēlēts, pavērsiens atkal bija nenojaušams, tikai pēcgarša palika viegli rūgtena, jo ne visiem stāstiem ir salds fināls mūžīgi mūžos.
Grāmata laba, jo var atkal padomāt, kā būtu, ja būtu un tā tālāk.